Розширені пори: намагаємося зрозуміти та усунути причини

Розширені пори: яз цим жити і що робити

Глянець навчив нас тому, що шкіра повинна бути рівненькою, матовою, без найменшого блиску та видимих фізіологічних особливостей. Це стало причиною підвищеної уваги до пор на обличчі. Ще більше ситуацію погіршили збільшуючі дзеркала. А якщо ще й з під світкою, то це взагалі неперевершено для нервового зриву J

Жертви дзеркал та журналів кинулися вирішувати проблему до косметологів, продавців косметики, та в інтернет на жіночі форуми. Ось і ми вирішили додати трішки букв на цю тему. Але, як завжди ми спробуємо внести в цю тему якщо не ясності, то хоча б спробувати якось упорядкувати цю ситуацію.

Чому зявляються розширені пори?

Почнемо з того, що пора з застиглим в ній шкірним салом, так звана «забита пора», це природній стан шкіри. Саме по цьому твердому стержню витікає шкірне сало. Хвилюватися потрібно тоді, коли з’являються запалення та занадто сильні деформації.

Заповнена пора без запалень та деформацій – це норма.

А от у разі відхиленні від норми, причин такої ненормальної поведінки сальної залози може бути декілька:

  • Шкіра виробляє занадто густе шкірне сало:
  • У шкіри порушився процес відлущування:
  • Шкіра втратила свій тонус – провисла – протік пори замість кружечка стак овальним та більш видимим.

Шкірне сало швидко твердіє та накопичується в порах – його ста занадто багато – протік пори звужується.

Луски рогового шару, що вчасно не відпали всередині пори мішають вільному відтоку шкірного сала – його стає занадто багато – протік пори розширюється. Вы постарели:

Приблизно після 27 років розширені пори стають фізіологічною нормою та ознакою віку.

Сучасний косметологічний арсенал пропону боротися з розширеними порами різноманітними скрабами, пілінгами та чистками. Що відбувається з порою в такому випадку?

СКРАБ/ ЕНЗИМНИЙ ПІЛІНГ: прибирає з поверхні шкіри лусочки рогового шару, які вже почали процес відлущування та ще не закінчили.

КИСЛОТНИЙ ПІЛІНГ:видаляє верхню частину розширеної пори разом з частиною рогового шару.

МЕХАНІЧНІ ТА АПАРАТНІ ЧИСТКИ: видаляють вміст пори з застиглого шкірного сала та ороговілих лусок.

АЛЕ! Щоб розширені пори не повернулися знову через деякий час, нам потрібно щось зробити з густим шкірним салом, порушеним злущенням рогового шару та віком.

ЗМЕНШУЄМО УТВОРЕННЯ ШКІРНОГО САЛА: Для того, щоб сальна залоза почала виділяти більш рідке шкірне сало (себум) та в меншій кількості, нам потрібно накормити шкіру оліями з гамма-лінолевою кислотою: кісточки чорної смородини, виноградної кісточки, обліпихи, примули вечірньої, бораго. Або зразу ж використовувати себорегулюючі креми з правильно підібраними фізіологічними рецептурами (дуже важливе правильне та ефективному поєднання необхідних олій з урахуванням їх жирно-кислотного складу), що розроблені для жирної та комбінованої шкіри.

Наприклад, SATIVA №37 и SATIVA №33 - для жирної шкіри

SATIVA №25 та SATIVA №23– для комбінованої

РЕГУЛЮЄМО ВІДЛУЩУВАННЯ. Тепер займемося впертими лусками рогового шару, що не хочуть з нами прощатися. Процес розтавання називається десквамація і він залежить від кислотності нашої шкіри. Як тільки pH шкіри відхиляється в сторону від pH5,5 на лусках перестають розкриватися защіпки, що тримають один одного. Але, якщо ми додаємо до нашого догляду тоніки, що регулюють кислотність, цей процес відновлюється.

Наприклад, SATIVA № 57 и №58

Пам’ятаємо, що для цієї мети тонік потрібно використовувати не тільки вранці та ввечері, а й н протязі усього дня. Носимо флакончик з собою та розпилюємо на обличчя.

БОРЕМОСЯ З ВІКОВИМИ ЗМІНАМИ ШКІРИ. З плином часу, нажаль, ми нічого зробити не можемо. Ми можемо тільки зменшити вікові прояви на шкірі. Для цього існує косметика Anti-Age.

Наприклад, SATIVA № 20, SATIVA №21, SATIVA №26, SATIVA №88

Деколи виникає дилема – як поєднати косметику для боротьби з віковими змінами та себорегулюючими кремами? Порада – краще усього спочатку використати креми, які знижують виділення шкірного сала, а потім. Через деякий час перейти на антивікову косметику.

Останній, але не менш важливий крок в боротьбі з розширеними порами – це профілактика їх проявів. Розширені пори можуть проявитися з наступних причин:

СБОЇ В ГОРМОНАЛЬНІЙ СИСТЕМІ:

- пубертат / менопауза

- збільшення кількості чоловічих гормонів

- хронічний стрес та гормонів стресу, які теж впливають на сальну залозу

Намагаємося якомога менше нервувати. Як тільки з’являється можливість – балуємо себе релаксуючими SPA-процедурами, медитуємо або п’ємо валер’янку – що більше подобається ;) Чим менше гормонів стресу – тим краще нашій шкірі та всьому організму.

Консультуємося з ендокринологами. Можливо буде необхідна гормональна терапія.

СБОЇ В ОБМІНІ РЕЧОВИН:

- багато жирної, солодкої та гострої їжі

- зловживання алкоголем

- куріння

- порушення в роботі ШКТ

Ведемо здоровий образ життя та коригуємо дієту: середземноморська, вегетаріанська, низькоглікемічна. Намагаємося вводити в раціон якомога більше горіхів, насіння, різноманітних олій. Чим більше бутилочок з харчовими оліям буд стояти у вас на столі – тим кращу буде вашій шкірі.

З приводу порушення роботи шлунково-кишкового тракту консультуємося з гастроентерологом. Він може сильно підкоригувати навіть самий-самий “сбалансований та здоровий” раціон, т.я. після консультації у васможуть виникнути більш жорсткі харчові обмеження та заборони.

НЕПРАВИЛЬНИЙ ДОГЛЯД:

- неякісна декоративна косметика

-занадто багато сонця та соляріїв

Бережемо себе, холимо и любимо. Пам’ятаємо, що краще менше декоративної косметики, але кращої та безпечнішої за своїм складом.

Дотримуємося правил безпечного засмагання – приймаємо сонячні ванни вранці до 10.00-11.00, по 20 минут, опівдні користуємося сонцезахисними кремами, шляпками та сонцезахисними окулярами. Чекаємо на повернення моди на зонтики від сонця J

І наостанок порада, яка допоможе справитися не тільки з розширеними порами, але й з депресіями із за них:

Змінюємо в ванній кімнаті маленьке збільшуючи дзеркало на велике з написом «Ти – найкрасивіша!»