Купероз - візерунки на обличчі. Тільки без паніки!

Про цей косметичний дефект уже написано дуже багато статей, матеріалів, порад і т.ін. багато інформації написано "для лікарів -дерматологів" науковою мовою із вживанням не зовсім зрозумілих специфічних термінів, інші - "для дівчаток" з досить сильним спростування та викривленням інформації. Нам хотілось би підійти до цього питання дещо з іншої точки зору та висвітлити всі сторони цієї проблеми якомога зрозуміліше: причина - можемо з цим боротися чи ні - якщо можемо, то як, щоб наші читачі змогли "приміряти" на собі ці причини та вибрати нійбільш прийнятний варіант.

Купероз - це стійке розширення мілких судин шкіри у вигляді судинних зірочок та сіточок.

Якщо просто перерахувати стандартні препарати для зниження рівня проникненості судин та покращення мікроциркуляції крові, то це будуть:

 • троксевазин;
 • гепаринова мазь;
 • аскорутин;
 • ретинол.
 • крем, що має антикуперозну дію (містить колаген, рутин, єкстракт чорниці, мірту, рускусу, олія виноградної кісточки). ;
 • аскорутин.

Використання цих препаратів є найбільш ефективним та доступним способом боротьби з капілярною сіткою на обличчі, АЛЕ (!) тільки НА ПОЧАТКОВІЙ СТАДІЇ куперозу, поки сіточка не проявилась достатньо яскраво та чітко. Ці препарати прибирають зовнішні прояви куперозу і ніяк не впливають на причину його появи. А от з причинами потрібно розбиратися довго, і, нажаль, не завжди успішно.

Основні причини появи куперозу - капілярів, що змінилися або лопнули це:

1. Старіння шкіри

Старіння природнім шляхом

 • Боротися неможливо: Вцілому вплинути на наш біологічний годинник ми не маємо можливості. Основні поради це - мислити позитивно, вести здоровий образ життя: правильно харчуватися, достатньо спати, уникати стресів, займатися спортом, гуляти на свіжому повітрі.
 • Нутріцевтика: регулюємо загальний стан та самопочуття організму за допомогою харчових добавок. Це можуть бути добавки або продукти з підвищеним вмістом антиоксидантів та ненасичених жирних кислот - Омега-3, Омега-6, Омега-9. Наприклад: зелений чай та наші лісові ягоди - це просто клад антиоксидантів. Омега -3 та Омега -9 ми знайдемо в морепродуктах, зернятах льону, гарбуза, маку, сезаму, соняшника та грецьких горіхах. А Омега - 9 - в оливковій, рапсовій оліях, авокадо та горіхах.
 • Косметика: антивікова косметика та косметичні процедури. Все, що спрямоване на підсилення обміну речовин в шкірі буде покращувати кровообіг тканин та укріплювати стінки капілярів.

Можемо порекомендувати: денні креми Sativa №20, та №21, нічний крем №26, судиннозміцнюючий крем-флюїд №39.

Фото старіння

Це пошкодження шкіри внаслідок впливу сонячного випромінення.

 • Можемо боротися лише частково: дозуємо кількість сонячного випромінення, що попадає на нашу шкіру. Маємо на увазі, що фотостаріння шкіри відбувається не тільки під впливом ультрафіолетового випромінення, від якого існують захисні креми, але й, нажаль, більше всього від інфрачервоного випромінення, від якого крем не захищає.
 • Нутріцевтика: продукти та харчові добавки з антиоксідантами, що містять бета-каротин (вітамін А). В рекомендованій добовій дозі бета-каротин підвищує супротив шкіри до ультрафіолету та уповільнює фотостаріння. Але потрібно враховувати той факт, що у завищених дозах бета-каротин призводить до зворотнього ефекту.Дуже уважно читайте рекомендації з приймання препаратів, особливо враховуйте це, якщо ви додатково приймаєте вітаміни, інші харчові добавки та полюбляєте їсти продукти з підвищеним вмістом бета-каротину.
 • Косметика: сонцезахисна косметика (бажано з фізичними сонцезахисними фільтрами), мінеральні декоративна косметика, креми та сиворотки з антиоксидантами.

Ми рекомендуємо: сиворотки денну та нічну за показаннями №77 та №88, нічні креми №25 та №26.

2. Хронічні запалення

 • Можемо боротися: знаходимо причину: бактеріальне, стафілококове та кліщове зараження - йдемо до лікаря-дерматолога робити необхідні аналізи. Алергічну реакцію досліджуємо або виключаємо у алерголога-імунолога, а з внутрішніми запальними процесами нам допоможе розібратися терапевт.
 • Нутріцевтика: тут нам допоможуть харчові добавки або продукти з підвищеним вмістом ненасичених жирних кислот - Омега-3, Омега-6 та Омега-9. Ці кислоти допомагають нашому організму здобувати будівельний матеріал для наших тканин та мають сильні антиоксидантні властивості.
 • Косметика: будь яка косметика з направленою антизапальною дією, але та, що не протиріччить лікуванню, яке прописав лікар.

Рекомендуємо: продукти Sativa №88, тонік №57, нічний крем №25, крем для повік №15.

3. Гормональні зміни

 • Можемо боротися: здаємо аналізи на гормони та спілкуємося з ендокринологами. Про те, які сами аналізи потрібно здавати вирішує лікар після огляду.
 • Косметика: уважно слухаємо лікаря по питанню вибору косметики, т.я. в залежності від проблеми можуть бути різні протипоказання в списку інгредієнтів.

4. Спадковість

 • Не можемо боротися: редагувати та змінювати геном людими вчен ще не навчилися. Але, якщо знати, що може посилювати розвиток куперозу, ми можемо займатися профілактикою та слідкуємо за своїм здоров"ям.
 • Нутріцевтика: вводимо в раціон продукти з бета-каротином, антиоксидантами і ненасиченими жирними кислотами. Додаємо організму вітамінів та добавок, якщо не вдаться збалансувати дієту.
 • Косметика: активно використовуємо судиннозміцнюючу та антивікову косметику, обережно стависося до сонця та використовуємо косметику з сонцезахисним фактором.

Рекомендуємо: продукти Sativa судиннозміцнюючий флюїд №39, нічний крем №26, сиворотка №88.