Кислотність або ph нашої шкіри - що це таке і на що вона вливає.

Усі ми добре розуміємося на процесах очищення шкіри, зволоження, живлення і т.ін. , а от що таке кислотність нашої шкіри знають далеко не всі.

Для описання ph шкіри косметологи останні десятиліття використовують термін "кислотна мантія шкіри" . ph 5 - 5,5 – це кислотність здорової шкіри обличчя.

На що ж впливає "кислий рывень ph":

1. Захищає нас від прищів

Наші бактерії-симбіоти, які живуть на нашій шкірі, дуже люблять, щоб було "кисленько" і перестають розмножуватися, коли кислотність шкіри падає до рівня лужної (ph 6-7 та вище). Проте таке лужне середовище дуже полюбляють propionibacterium acnes. Це ті самі неприємні бактерії, що визивають прищі та акне. Між пальцями, під пахвами, в паху та крупних складках шкіри ph шкіри вище, тому там полюбляють селитися "ароматні бактерії". ;)

2. Не дає шкірі лущитися.

Як не дивно, але рівна, гладенька та яскрава шкіра також залежать від кислотності шкіри на її поверхні. Усі рогові лусочки та всі клітини шкіри, тай не тільки шкіри, зчеплені між собою спеціальними защіпками. Це потрібно для того, щоб ми не розплилися в мокру пляму. Коли настає час ці лусочки біля самого верхнього шару шкіри повинні одночасно розкритися. Лусочки відлітають і відкривають нижній шар клітин. Все це працює як швейцарський годинник лише при ph 5. Якщо кислотність шкіри знижується, а ph збільшується, то частина цих защіпок не розкривається і лусочки продовжують чіплятися за шкіру. Шкіра стає тьмяною та починає лущитися.

3. Захищає шкіру від зневоднення та непрошених гостей.

Від кислотності шкіри залежить міцність та єластичність ліпідних шарів, які заповнюють проміжок між клітинами рогового шару шкіри. При ph 5-5,5 з різних ліпідів будуються красиві щільні впорядковані шаруваті структури, а при ph 6 та вище ліпіди утворюють більш рідку та нестабільну структуру. Чим гірше якість ліпідних шарів, тим бистріше випаровується вода з глибоких шарів шкіри. В шкіру починають проникати речовини, які раніше не могли туди проникнути, наприклад інгредієнти миючих речовин. Насправді кислотність шкіри відігріє важливу роль в 10-15 біохімічних процесах шкіри, але ми не будемо так заглиблюватися. Краще поговоримо про те, що може цю кислотність знищити і що на хз цим робити?

Що впливає на кислотність шкіри?

  • Вмивання водою - завжди знижує кислотність шкіри. Навіть, якщо ви всього навсього сполоснули обличчя водою. Нормальна здорова шкіра відновлює своє кисле середовище через 2 години. Менш здорова - за 4 і більше. А якщо ви володарка жирної шкіри, то у вас завжди буде ph 6-6,5. У дистильованої води ph 6-7. У водобпровідної може коливатися від ph 6 до ph 9, але, якщо вам "повезло" жити в будинку зі старим водопроводом, то ph води може підскочити до 10-11.
  • Вмивання пінками, гелями, міцелярними водами і т.д. - мило може створити ph вашої шкіри до 9-10, а найніжніші делікатні пави - до 6.

Що ж з цим робити?

1. Не тримайте довго на обличчі, на тілі, волоссі гелі, пінки, шампуні та будь яку миючу косметику.

2. Якщо з водопровідною водою у вас все не так добре, як хотілося б - вмивайтесь кип'яченою.

3. Можна використовувати для вмивання воду, підкислену оцтом або лимонним соком. Тільки пам'ятайте, що оцту чи соку повинно бути трішки - 1 столова ложка на літр - півтора води. Не більше!

4. Після вмивання потрібно використовувати підкислюючі тоніки для обличчя, наприклад Sativa заспокійливий тонік #57 для жирної шкіри з запаленнями або Sativa зволожуючий тонік №58 для сухого та нормального типу шкіри .

5. Якщо ви володарка жирної шкіри, а тим більше шкіри з акне, то вам слід використовувати підкислюючий тонік постійно - 5-6 разів на протязі дня. Особливо тонік №57.

6. Дізнавайтесь у виробників косметичних продуктів ph кремів. Це дуже важливо. Sativa випускає всі креми з кислотністю ph 5,5, щоб додатково відрегулювати та підтримувати кислотність шкіри.